Δευτέρα 20 Σεπτεμβρίου 2010

Ισόπαλο το Ηπειρώτικο Ντέρμπι Δόξας Κρανούλας-Εθνικού Φιλιππιάδας

Δεν τα κατάφερε σήμερα ο Εθνικός Φιλιππιάδας να φύγει με την νίκη από την Κρανούλα αν και οι γηπεδούχοι έμειναν από το 57΄ λεπτό με 9 παίκτες λόγω αποβολής των Διαμάντη και Γκαρόζη.
Ο Εθνικός προηγήθηκε στο 55΄ λεπτό όταν ο Αλέκος Μπούρμπος εκτέλεσε ένα κόρνερ και ο Λέντζος από το ύψος της μικρής περιοχής πέτυχε το 0-1.
Στο 68΄ λεπτό η Δόξα Κρανούλας ισοφάρισε το παιχνίδι με απ’ ευθειας φάουλ του Τασιούλα.
Στο 87΄ λεπτό απ’ ευθείας χτύπημα φάουλ του Άρη Λώττα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Βασιλειάδη.

Διαιτητής του παιχνιδιού ο κ. Μαλούτας της ΕΠΣ Ημαθίας.