Πέμπτη 19 Αυγούστου 2010

ΠΑΣ Πρέβεζα-Εθνικός Φιλιππιάδας 2-1

Ο ΠΑΣ Πρέβεζα ήταν ο νικητής στο χθεσινό φιλικό παιχνίδι απέναντι στον Εθνικό Φιλιππιάδας με σκορ 2-1.
Ο ΠΑΣ Πρέβεζα προηγήθηκε στο σκορ στο  22΄ λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μάκη Δήμα.
Νωρίτερα στο 14΄ λεπτό ο Εθνικός είχε την μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ αλλά το πέναλτι που εκτέλεσε ο Αλέκος Μπούρμπος πέρασε άουτ.
Ο Εθνικός ισοφάρισε στο 48΄ λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Φλορένσιο.
Στο 55΄ λεπτό ο Φλέγγας Χ. με κοντινό πλασέ πέτυχε το τελικό 2-1.

Διαιτητής του παιχνιδιού ήταν ο κ. Νίκος Ρούσος με βοηθούς την κ. Σφονδύλη και τον κ. Φίτσα Β.